Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řidičské specializace zvířat

13. 6. 2008

Ne každé zvíře má nadání pro řízení všech druhů dopravních prostředků. Je to logické, autobus není totéž co letadlo. Proto zde uvádíme přehledný seznam , který Vám napoví, kde se s jednotlivými zvířaty můžete setkat.

 

Psi

Psi patří k nejtalentovanějším řidičům ve zvířecí říši. Narazíte na ně prakticky všude, nejvíce se však specializují na autobusy, zejména ty dálkové, neboť jsou ve svém kývání velmi vytrvalí a jen tak se neunaví. Například autobus z Londýna a zpět, ve kterém pojem gangsta vznikl  (viz sekce "Jak tento fenomén vznikl") byl řízen velkou bílou psí hlavou se světle hnědými skvrnami a dlouhýma ušima . Nutno říci, že si vedla opravdu skvěle a ani jednou nezaváhala.

Jedinými rasami, které se pro řízení nehodí, jsou pudlové a afghánští chrti.

 

Hadi

Ač se hadi také poměrně často objevují za předním sklem autobusu, bližší jsou jim kabiny letadel. Vzdušný prostor brázdí s neuvěřitelnou lehkostí, přestože v osobním životě preferují pevnou zem. Při cestě do zahraničí si však dávejte pozor, ke kterému hadovi nasednete. Hroznýši, krajty, kobry, zmije, užovky a chřestýši jsou vyhlášení pohodáři, avšak s drobnými tropickými hádky bývá někdy kříž. Ne že by Vás nedopravili na místo přistání bezpečně, jen se občas pouštějí do krkolomných otoček a jiných "machrovinek", při kterých tuhne pasažérům krev v žilách. Jsou to zkrátka hazardéři a ničeho se nezaleknou - i proto je armáda umisťuje do kokpitů válečných letounů.

Umění létat je vrcholnou disciplínou, kterou kromě hadů a některých psů žádná jiná zvířata neovládají.

 

Hlodavci

Tato skupina umí řídit velmi rychle a zároveň bezpečně, ale rychle se unaví, proto se nehodí na delší vzdálenosti. Můžete se s nimi potkat v městské hromadné dopravě (jejich specializací je metro) a také v taxících, kde vám zajistí rychlý příjezd na Vámi požadované místo.

Králem řidičů je u hlodavců bezpochyby džungarák. Přecpanými ulicemi dokáže prokličkovat neuvěřitelně lehce a ještě svou přítomností navozuje jakousi uvolněnou a příjemnou atmosféru. Nikdo neví, jak to dělá, ostatní mu mohou tuto schopnost jen tiše závidět.

 

Králíci

Skuteční piráti silnic. "Závodníci" si je často najímají jako řidiče formulí, s nimiž dokáží zajet neuvěřitelné časy. Všechna sláva však nakonec - jako vždy - připadne lidem, kteří mají na výsledku ve skutečnosti jen zanedbatelný podíl.

 

Kačeři

Specializují se na limuzíny a vozy, které mají působit reprezentativně. Je to tím, že ovládají specifický způsobem řízení, při kterém vypadá jízda jaksi pompézně a slavnostně. Ostatními zvířecími řidiči bývají někdy označováni jako "Kabové" nebo "Snočeři", což je zkomolenina vzniklá spojením slov "kačeři" a "snobové".

 

Pralesní sloni

Specializují se na řízení vlaků a tramvají. Ovládnout tyto dopravní prostředky je pro zvířata dosti obtížné, neboť se pohybují po kolejích. Pralesní sloni zvládli tento nelehký úkol s grácií sobě vlastní a nikdo je v jejich umu nepřekoná (srovnávat by se s nimi mohli snad jen hlodavci, ti ale dávají přednost rychlejšímu metru).

 

 

Tato zvířata jsou nejčastěji zaměstnávanými dopravci, najde se však i spousta dalších schopných tvorů, kteří poskytují lidem své služby, namátkou např. plameňáci, černí panteři, medvědi, horské kozy, krokodýli, lachtani, prasata, krtci, mufloni, velbloudi, poníci, žáby, kosatky, tučňáci a mnozí jiní.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář